Polat İnşaat  
TR | ENG
İbrahim Polat Holding A.Ş

Polat Grubunun 1955 yılında kişisel işletmeyle başlayan faaliyetleri yıllar içinde değişik şirketlerin kurulmasıyla gelişmiş ve nihayet tüm faaliyetler 1982 ylında İbrahim Polat Holding A.Ş.'nin kuruluşu ile bir şemsiye altında toplanmıştır.

Holding'in iştiraki olarak 8'i yurt içinde, 2'si yurtdışında kurulmuş olan toplam 10 adet şirket, inşaat, seramik ve vitrifiye üretimi, turizm ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir

Seramik sektöründeki şirketlerimiz bir yandan seramik sektöründe kullanılan hammadde ve yardımcı maddeleri üretirken, bir yandan da seramik, vitrifiye, armatür, küvet gibi inşaat malzemeleri de üretmekte ve bunları inşaat şirketlerimiz de yaptığı inşaatlarda kullanmakta, böylece yüksek bir katma değer yaratan zincirleme üretim felsefesine sahip bir şekilde faaliyette bulunmaktadırlar.

İnşaat şirketlerimiz bir yandan ülkemizde prestij konut ve iş merkezleri inşa ederken bir yandan da kendi otellerimizi inşaa etmekte ve Turizm Şirketimiz de bu otelleri Marriot tecrübesinden yararlanarak işletmektedir.

Enerji şirketlerimiz de ürettiği elektrik ile sanayi şirketlerimizin enerji ihtiyacımızı karşılamaktadır. Tüm bu tamamlayıcı faaliyetler grup içi bir sinerji yaratmakta ve başarıyı beraberinde getirmektedir.

İbrahim Polat Holding A.Ş.'nin ödenmiş nominal sermayesi 260.000.000 TL'dir. Holding'e bağlı tüm şirketlerde ödenmiş nominal  sermaye toplamı 599.400.000 TL'ye ulaşmıştır.

İbrahim Polat Holding A.Ş. kurulduğu günden bu yana İstanbul'un finans merkezi olan Mecidiyeköy'de kendi mülkü olan binada faaliyet göstermektedir.

www.polatholding.com